جوان سازی پوست

درمان خانگی برای جوان سازی صورت

جوان سازی پوست

روند طبیعی پیری پوست را نمی توان متوقف کرد از این رو جوان سازی پوست صورت کار ساده ای نیست اما امکان کم کردن سرعت تشکیل چروک های جدید بروی صورت وجود دارد و همچنین امکان ترمیم چروک های موجود صورت نیز وجود دارد.در این راهنما بدون نیاز به ماساژ یا دکتر به چند درمان خانگی برای جوان سازی پوست می‌پردازیم.

پوست ضعیف شده

از ماست برای مخلوط کردن با توت فرنگی استفاده کنید. این ترکیب را برای 15 تا 20 دقیقه روی پوست خود قرار دهید.


با ترکیب نصف قاشق چای خوری عسل و نصف فنجان خیار پوست کنده و رنده شده ماسک را به مدت نیم ساعت روی پوست خود قرار دهید.


به عنوان آرام بخش، توت فرنگی یا تمشک له شده را روی پوست خود قرار دهید.


در زمان استراحت از روغن بادام برای ماساژ دادن صورت استفاده کنید.

پوست خشک

یک چهارم قنجان جو دو سر را با یک چهارم فنجان آب مخلوط کنید و آن را برای مدت دو دقیقه در مایکروفر قرار دهید. بعد از خنک شدن ترکیب، آن را با یک چهارم فنجان عسل مخلوط کنید. حالا می‌توانید ماسک را برای مدت 12 دقیقه روی پوست خود قرار داده و سپس آن را با آب سرد بشویید.


نصف فنجان جوش شیرین را داخل وان حمام پر از آب بریزید و از استحمام خود لذت ببرید.


می‌توان چهار فنجان شیر را برای نرمی پوست با آب داخل وان ترکیب کرد و حمامی لذت بخش را تجربه کرد. یا با اضافه کردن یک یا دو فنجان پودر شیر مانند ملکه‌ها استحمام کنید.


کمی آووکادو له شده را با شیر یا جو دو سر مخلوط کنید و به مدت ده دقیقه روی پوست خود بگذارید.


یک تخم مرغ کامل را به مدت بیست دقیقه روی پوست خود بگذارید و بعد از آن صورت خود را با آب سرد بشویید.


موز رسیده را با یک فنجان جو دو سر و کمی شیر مخلوط کنید سپس ماسک را به مدت پانزده دقیقه برای مرطوب شدن روی پوست خود قرار دهید.

پوست چرب

جوش شیرین و آب را به نسبت سه به یک مخلوط کنید. از این ترکیب برای مالیدن روی صورت خود دو بار در هفته برای از بین بردن سلول‌های مرده پوست استفاده کنید.


شما می‌توانید جوش‌های سر سیاه خود را با تکه‌های سیب زمینی از بین ببرید فقط کافی است تکه سیب زمینی را به آرامی روی صورت شسته شده خود قرار دهید یا اینکه یک سیب زمینی بزرگ را پخته و پوست بگیرید. بعد از له کردن آن را با یک سفیده تخم مرغ، نصف قاشق چای خوری آبلیمو و دو قاشق غذاخوری شیر هم بزنید. حالا می‌توانید ماسک را به مدت پانزده تا بیست دقیقه روی پوست خود ( غیر از دور چشم) قرار دهید و بعد آن را با آب گرم بشویید.


یک سفیده تخم مرغ را تا زمانی که کف کند هم بزنید سپس آن را روی پوست خود قرار دهید تا خشک شود. بعد به آرامی بشویید.


آرد ذرت را با جو دو سر و آب هم بزنید نا مخلوطی غلیظ به دست بیاید. به آرامی پوست خود را با این ماسک ماساژ دهید. پوست خشک شده و جوش سر سیاه از صورت شما پاک خواهند شد.

چین و چروک

با ترکیب دو قاشق غذاخوری عسل به همراه دو قاشق چای خوری شیر ماسک ضد چروکی درست کنید و برای ده دقیقه آن را روی صورت و گردن خود قرار دهید.


اطراف چشم خود را برای از بین بردن چروک با روغن زیتون ماساژ دهید.

چشمان پف کرده

برای خود چای بابونه دم کنید. بگذارید چایتان کاملا خنک شود سپس آن را با دو پد اطراف چشم چشم خود بمالید.

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد