راه رفتن با کفش پاشنه بلند

راهنمای گام به گام کفش پاشنه بلند

راه رفتن با کفش پاشنه بلند

برای خیلی از خانم ها رویای عروس شدن بدون کفش پاشنه بلند غیر ممکن است. زیرا کفش پاشنه بلند مطلوب‌ترین و زیباترین فرم را در ایستادن و راه رفتن به عروس می‌دهد تا او در شب عروسی خود همچون ستاره‌ای بدرخشد. در این مطلب نکته‌هایی ذکر می‌کنیم تا هنگام راه رفتن با کفش عروسی خود مشکلی نداشته باشید و احساس راحتی و اعتماد به نفس بیشتری داشته باشید.

جداکننده دکوری

در خانه تمرین کنید

کفش‌ها را در خانه بپوشید و تمرین راه رفتن بکنید تا پاهایتان به آن عادت کند. می توانید برای احساس آرامش پاها هنگام تمرین جورابی نازک بپوشید. اگر پاها داخل کفش کمی سر می‌خورد حتما کفه‌ای مناسب برای کفش تهیه کنید. کف کفش‌ها را کمی بخراشید تا لغزنده و سر نباشد. راه رفتن با کفش پاشنه بلند روی پله ها را تمرین کنید. هنگام بالا رفتن با نوک پاها بالا بروید و هنگام پایین آمدن کف پا را کامل روی پله ها قرار دهید.

جداکننده دکوری

با پاشنه قدم بردارید

برای راه رفتن طبیعی و بی دردسر با کفش پاشنه‌بلند، پای جلو را ابتدا با پاشنه روی زمین بگذارید و سپس به آرامی روی انگشت‌ها قدم بردارید، دقت کنید وقتی وزن بدن روی قوس پا افتاد خود را کمی به طرف جلو متمایل کنید و قدم بعدی را برداید.

جداکننده دکوری

صاف راه بروید

داشتن حالت بدنی استاندارد هنگام پوشیدن کفش پاشنه‌بلند، شانه‌هارا صاف کنید و قفسه سینه را باز کنید طوری که سر رو به بالا و چانه به موازات زمین باشد، حالا شما یک خانم زیبا با ژست بی عیب و نقص هستید. دقت کنید هنگام در این حالت بدنی هنگام راه رفتن عضلات شکم جمع می‌شوند.

جداکننده دکوری

روی یک خط راست راه بروید

خط راستی را پیش روی خود تصور کنید و همچون بندبازی با دقت و ظرافت روی آن راه بروید و هر قدم را جلوی قدم دیگر بردارید، دقت کنید هنگام قدم برداشتن نوک پاها را به سمت جلو بکشید.

جداکننده دکوری

قدم های کوتاه و شمرده

برای حفظ تعادل و ایجاد ظرافت در راه رفتن، سعی کنید قدم‌ای کوتاه‌ترین نسبت به حد معمول با کفش‌های دیگر بردارید. دقت کنید هنگام قدم برداشتن زانوها نباید از حد معمول بیشتر خم شود.

جداکننده دکوری

به پاها استراحت بدهید

اگر تصمیم دارید تمام روز عروسی کفش پاشنه بلند بپوشید و نمی خواهید پاهایتان اذیت شده یا تاول بزند هر چند وقت یکبار به خودتان استراحت بدهید. نیاز نیست که کفش ها را از پا در بیاورید، روی صندلی بشینید و پاهارا آزاد و رها کنید تا استراحت کنند.

جداکننده دکوری

ایستادن صحیح با کفش پاشنه بلند

تنها دغدغه کفش های پاشنه بلند راه رفتن با آن ها نیست بلکه باید ایستادن با آن را هم یاد بگیرید.ابتدا پاشنه یکی از پاها را روی زمین به صورت کج قرار دهید سپس تمام وزن خود را روی پای دیگر بیندازید. اگر خسته شد وزنتان را روی پای دیگر بیندازید.

جداکننده دکوری

به هیچ وجه کفش‌ تنگ نپوشید

اگر کفش تنگ بپوشید هیچ چیز نمی تواند هنگام راه رفتن به شما کمک کند. پس اگر کفش ها ذره ای برای پا تنگ بود هرگز و به هیچ وجه آن را انتخاب نکنید.اگر سایز کفش مقداری بزرگ باشد می توانید با کفی مناسب مشکل آن را حل کنید در حالی که هیچ راه حل موثری برای رفع مشکل تنگی کفش وجود ندارد.

جداکننده دکوری

ارتفاع پاشنه مناسب انتخاب کنید

اگر اغلب اوقات کفش بدون پاشنه می پوشید کفش با پاشنه 10 سانتی متر و بالاتر به شما توصیه نمی شود. سعی کنید از پاشنه های کوتاه تر مثلا ۵ یا 7 سانتی شروع کنید. می توانید کفش های بنددار دور مچ یا لژ دار انتخاب کنید.

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد