پرده و فرش

پارچه، فرش و لوازم روشنایی

هرچند انتخاب وسایل خانه،چیدمان و تصمیم در مورد سبک خانه به اندازه انتخاب لباس عروس سخت نیست ولی خیلی وقت گیر و زمان‌بر است.

فرش

فرش

در واقع انتخاب فرش با دکوراسیون کل خانه مرتبط هست. با رنگ دیوارها، رنگ‌ پرده‌ها، رنگ مبلمان… به عنوان مثال اگر مبلمان شما طرح دارد، انتخاب یک فرش ساده هم‌خوان با یکی از رنگ‌های طرح مبل انتخاب مناسبی است. همچنین اگر پرده شما طرح دارد، فرش شما باید رنگ ساده داشته باشد. به طور کلی باید تعادل رو حفظ کنید.

سعی کنید جنس فرش طوری باشه که لک نشه و ضد باکتری و حساسیت باشه. چون این موارد در فرش‌ها بیشترین اثر رو در زندگی روزمره شما داره.
زمینی که فرش روی آن می‌اندازید رو کاملا پر نکنید. این طوری اتاق بزگتر به نظر خواهد آمد.

پرده

پرده

در بین کوسن‌های مبل، بالش‌های تزئینی، روتختی و رو بالشی، رومیزی و هر وسیله‌ی پارچه‌ای خانه که به ذهن شما بیاد، پرده‌ی خانه از همه مهمتر است. یک وسیله‌ای که در صورت انتخاب درست حال و هوای خانه رو به کلی تغییر می‌ده و فضا رو بازتر و زنده‌تر از چیزی که هست نشان می‌ده. در صورت انتخاب اشتباه هم نه ظاهر خوب برای خانه خواهد گذاشت نه دکوراسیون. به همین دلیل باید تا می‌تونید انتخاب مینیمال و حداقلی مطابق با کلیت دکوراسیون خانه داشته باشید.
اگر خانه شما در طبقات پایین ساختمان هست یا به اندازه کافی آفتاب گیر نیست از رنگ‌های تیره و پرده‌هایی با تیکه‌های زیاد و مدل‌های شلوغ دوری کنید.
رنگ پرده هم باید با پارچه مبل‌ها و فرش‌ها هم‌خوانی داشته باشد. البته نه با رنگ اصلی مبل‌ها، بلکه با یکی از رنگ‌های فرعی یا بالش‌های تزئینی هم‌خوان کنید. یا از رنگ‌های مبلمان صرف نظر کنید و از رنگ‌های فرش انتخاب کنید.

منبع dugun

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد