هنر تعامل با دیگران

هنر تعامل با دیگران

در مورد روز مراسم عروسی همه نظر خواهند داد و نمی‌شه ازش جلوگیری کرد. از اول این رو قبول کنید و توصیه می‌کنم بعضا نادیده و نشنیده بگیرید. در غیر این صورت ممکنه برای هر دو طرف دوران ناراحت‌ کننده‌ای باشه. البته این کوتاه آمدن در مورد خانواده‌ها، همسر آینده، برادر و خواهرهای همسر آینده و دوست‌های نزدیکتون صدق می‌کنه.

ولی اگر دخترخاله همسر آینده شما هم فکر کنه در مورد عروسی شما صاحب نظره و شروع کرد به دستور دادن، بدونید که اینجا می‌تونید تغییر موضع بدید. این عروسی شماست! این رو فراموش نکنید و اجازه بدید توضیح بدم که چطور بدون اینکه قلب کسی رو بشکونید از عهده‌اش بربیاید.

در این مرحله عاقلانه‌ترین کار این هست که داماد رو تو همه موارد دخیل کنید. اگر به جای اینکه بگید من اینطوری فکر می‌کنم بگید ما اینطوری فکر می‌کنیم کسی نمی‌تونه جلوی شما رو بگیره.

مثلا اگر پسر‌خاله داماد یا زن برادرش و یا دخترخاله شما توی جزئیات دخالت می‌کنند، از انجام عروسی فضای باز تا لباس عروس به هر جزئیاتی دخالت می‌کنن و مادرشوهر عزیرتون هم از روی احترام چیزی نمی‌گه، محترمانه بگید که ” ما اینطوری خیلی خوشحالیم، شاید شما هم بعد عروسی نظرتون رو عوض کنید ولی ما عوض نمی‌کنیم.” البته توصیه می‌کنم قبل از گفتن این جمله حتما داماد و مادرشوهرتون رو خبردار کنید.

تعامل با دیگران

اگه دوست داشتید که کادوی عقدتون به مهمونا یک هدیه عجیب یا خنده‌دار باشه و همه خانواده یک صدا می‌گن “مگه داریم؟!” پیشنهاد می‌کنم که قبلش کمی فکر کنید. اگر نظرتون عوض نشد محترمانه با یادآوری این که این عروسی شماست روی این تصمیم بمونید. اما اگر توان مبارزه ندارید نصف نصف انجام بدید. روی میز بزرگان خانواده هدیه‌ای که اونها می‌خواهند و روی میز دوستان خودتون هم هدیه‌ای که شما می‌خواهید رو قرار بدید. البته این کار باعث زیاد شدن مخارج هم می‌شه. اگه چنین جزئیاتی خیلی اهمیت نداره اجازه بدید هر طور که خودشون می‌خواهند انجام بدند. هرچی باشه اون هدیه‌ها برای شما نیست.

مثال آخر هم در مورد عروس و داماد کوچولویی هست که قراره جلوی عروس راه برن. وقتی خواهرزاده یا برادرزاده بامزه شما هست می‌تونید محترمانه بگید که نمی‌خواهید بچه پسرخاله داماد گل رو حمل کنه. فراموش نکنید که اولویت همیشه با اطرافیان نزدیکه. ولی اگر همسر آیندتون هم خواهرزاده یا برادرزاده داره، بهترین کار اینه که هر دو باهم جلوی عروس راه برن.

مثل همیشه، حرفتون رو بزنید! و لطفا تا دیر نشده حرف بزنید. باور کنید دیگران شما رو دوست دارند و  می‌خوان شما خوشحال باشید. برای اینکه این دوره فوق العاده رو بدون ناراحتی و کدورت بگذرونید باید مثبت باشید. اما اگر فکر می‌کنید عمدی در کار هست و از این سوء نیت مطمئن هستید دفاع از خودتون بلامانع است.

منبع dugun

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد