حنابندان

حنابندان

نوبت به حنابندان رسید. حدس می‌زنم دوستان فوق‌العاده‌ای دارید که می‌تونن این کار رو به جای شما انجام بدن. پس با خیال راحت می‌تونید منتظر اون شب باشید. اما اگر می‌خواهید از همه چیز مطمئن باشید می‌تونید برای عنوان کردن انتظاراتی که دارید و ارائه ایده و ذهنیت به بهترین دوستتون، یک بررسی اولیه انجام بدید. حنابندان از سه قسمت محل حنابندان، لباس حنابندان و هدیه‌ها تشکیل می‌شه. ممکنه خیلی از کارها رو دوستان و خانواده انجام بدن اما شما هم باید برای آن شب آماده باشید. پس به توصیه‌های من گوش کنید.

جشن‌های حنابندان امروزی شکل تازه‌ای به خود گرفتن. نگران نباشید. قرار نیست سنت‌های قدیمی را زیر پا بگذاریم. تنها کاری که انجام می‌دهیم این است که مراسم‌های قدیمی‌مان را کمی شیک‌تر برگزار می‌کنیم.

اصلی‌ترین سنت جشن حنابندان اینه که به دستان عروس خانم حنا می‌مالند. در این مورد می‌توان به جای طرح‌هایی که ظاهر نامناسبی به دستان عروس خانم می‌دن، از مدل‌های جالب‌تری استفاده کرد.در  نقش حنا دو سبک عربی، هندی بیسشترین زیبایی رو دارند که می‌توانید قبل مراسم با آرایشگرتون در موردش به توافق برسید. البته نگران نباشید رنگ حنای امروزی خیلی زود و بعد از چند بار استحمام پاک میشه و خبر خوب اینکه می‌تونید از حنای سفید استفاده کنید! مخصوصا اگه پوست شما تیره باشه انتخاب بی‌نظیری میشه.

دکور حنابندان

محل حنابندان

اولین کاری که باید برای بروز کردن مراسم حنابندان خود باید انجام بدید اینه که به جای خانه‌ی پدری، یک مکان جالب‌تر و حتی ویژه برای مراسم پیدا کنید. اگر چنین امکانی ندارید، حداقل سعی کنید خانه‌ی خود را به روش‌های بروزتری تزیین کنید و این نکته رو در نظر داشته باشید که رنگ قرمز، همیشه عضو جدانشدنی مراسم حنابندان بوده. تالار هایی هستند که برای برگزاری مراسم حنا سالن‌های جداگانه‌ای را درنظر گرفتن. این سالن‌ها تزیینات ویژه‌ای برای مراسم حنابندان دارن.

لباس حنابندان

شما قطعا مجبور نیستید برای حنابندان قرمز بپوشید ولی به نظرم قرمز انتخاب بدی نیست ،چرا که شما در روز عروسی و عقد با لباس‌هایی به رنگ های روشن دیده می شید. بخصوص که رنگ قرمز تنوع خیلی زیادی داره ( مثل قرمز اناری ، قرمز آجری ، قرمز آلبالویی ، قرمز گوجه ای ، زرشکی و ارغوانی … ) و هم رنگیه که به علت گرما و جلوه ای که داره تقریبا به همه خانم ها می آد.

حنابندان

هدیه‌ها

طبق عادتی که چند سال اخیر مرسوم شده، باید یک یادگاری و به اصطلاح گیفت به مهمونا هدیه بدید. هدیه‌هایی که نام شما روی اونا حک شده یا هدیه‌هایی  که همیشگی هستند و نباید دور انداخته شوند، انتخاب مناسبی براتون خواهد بود.

منبع dugun

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد