بودجه عروسی

بودجه عروسی

از لحظه‌ای که تصمیم به ازدواج می‌گیرید بین واقعیت و رویا در رفت و آمد خواهید بود. وقتی همسر آینده شما غرق در رویاها شده وظیفه‌ی شما پذیرفتن واقعیت‌ها و بیدار کردن همسر آینده‌تون از رویاست. اولین مورد هم بودجه‌ی عروسی هست. خب، اگر کنجکاو هستید که “بودجه عروسی چطور برنامه‌ریزی می‌شه؟” جای درستی اومدید.

چرا باید بودجه تنظیم کنم؟

برای اینکه بتونید تا جای ممکن کنترل شده پیش برید باید بودجه رو تنظیم کنید. برای این کار یک لیست برنامه‌ریزی به اسم ” ابزار بودجه‌” درست کردیم که به راحتی بتونید ازش استفاده کنید. تنها کاری که برای استفاده کردن از این ابزار باید انجام بدید عضویت در سایت است! تعیین بودجه کمک می‌کنه بدون اینکه موردی رو از قلم جا بندازید، به راحتی و بدون استرس برنامه‌ریزی عروسی رو پیش ببرید. به همین دلیل حتما باید برای عروسی بودجه مشخص کنید.

چون عروسی به خودی خود یک اتفاق بزرگ هست پیشنهاد می‌کنم بودجه هر مورد رو از اول مشخص کنید. در غیر این صورت ممکنه هزینه عروسی به حدی برسه که تصورش رو هم نکنید. البته ابن به این معنا نیست که یک دوران سخت منتظر شماست. حتی وقتی از ریز تا درشت، بودجه همه چیز رو تعیین کنید شما هم از اینکه این مرحله چقدر راحت‌تر از مراحل دیگر خواهد بود تعجب خواهید کرد.

اول از همه هزینه‌های عروسی رو چه کسانی به عهده می‌گیرند. باید تصمیم بگیرید که آیا بر اساس آداب و رسوم هزینه‌ می‌کنید یا به طور کامل بدون کمک خانواده و با بودجه خود برنامه‌ریزی می‌کنید. باید به صورت مشترک در مورد همه این‌ها تصمیم بگیرید. توصیه می‌کنم برای اینکه به مشکل نخورید درباره همه چیز باهم صحبت کنید.

اگر خانواده‌ها هم در هزینه‌ها کمک می‌کنند، مواردی که به عهده هر طرف هست رو مشخص کنید. مثلا باید بدونید تقریبا تمام هزینه‌ی مراسم عروسی به عهده خانواده داماد هست. این هزینه شامل هزینه محل برگزاری مراسم عروسی، تشریفات، صدا، نور و موسیقی، دعوت‌نامه‌ها، گل‌ها و ماشین عروس می‌شه. اصلی‌ترین مسئولیت خانواده عروس هم خرید کت شلوار دامادی و ساعت داماد هست. چون خانواده عروس مسولیت برگزاری نامزدی رو به عهده داره. اما پیشنهاد می‌کنم برای اینکه به خانواده‌ها فشار اضافه نیارید، همه هزینه‌های خارج از بودجه رو به طور مشترک انجام بدید. مثلا برای گرفتن عکس‌های بیشتری از عروسییا رفتن به کلاس رقص. هزینه ماه عسل رو حتما با هم به عهده بگیرید و به خانواد‌ها فشار نیارید. البته اگه خانواده‌هایی دارید که برای خوشحالی شما همه کار انجام می‌دن که خوش به حال شما ولی اگر از طبقه متوسط جامعه هستند سعی کنید هزینه‌های بعد مراسم عروسی روخودتون به عهده بگیرید.

برنامه‌ریزی آسان بودجه عروسی

اینجا متواضع نخواهم بود! بدون من نمی‌تونید به راحتی برای بودجه عروسی برنامه‌ریزی کنید چون برای شما یک ابزار دیجیتال آماده کردم. وقتی این ابزار رو بررسی کنید از راحت بودن استفاده از آن متعجب خواهید شد. اگر کنجکاو هستید از ابزار بودجه استفاده کنید..

برای اینکه در مدت آماده سازی مراسم عروسی موردی از قلم نیوفته و بعدا هزینه بیشتری رو دست شما نذاره با استفاده از ابزار تعیین بودجه، حدود بودجه خود رو مشخص و شروع به کار کنید.

منبع dugun

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد