انتخاب الماس حلقه نامزدی

الماس حلقه

مهم‌ترین جواهری که باید قبل از عروسی درباره‌اش بدونید الماس حلقه نامزدیه! قبل از رسیدن به مرحله انتخاب حلقه و پایه الماس، اول باید بدونید که الماس حلقه نامزدی چیست، چه ویژگی‌هایی دارد و چه نوع برش الماسی برای معشوقه شما مناسب است. باور کنید بعد از یادگرفتن این موارد بقیه مراحل خیلی راحت‌تر خواهد شد.

به این اطلاعات احتیاج دارید چون از لحظه‌ای که تصمیم به ازدواج گرفتید همسر آینده‌ی شما انتطار یک حلقه نامزدی از شما خواهد داشت. هر چقدر هم که مدعی باشید نامزد شما متفاوت هست بدونید که امروزه پیشنهاد‌های ازدواجی که بدون حلقه نامزدی انجام بگیره ارزش تعریف کردن نداره. البته اگر فکر می‌کنید پیشنهادی خلاقانه‌تر از یک حلقه نامزدی دارید که بحث جداست ولی دادن هدیه یک شرط است!

الماس حلقه نامزدی چیست؟

رکن اصلی حلقه نامزدی، سنگ با ارزشی است که روی آن قرار داره. این سنگ یک الماس است. ولی امروزه به علت بیشتر شدن مدل‌ها‌‌ چند سنگ کوچک دیگر هم کنار الماس بزرگ قرار می‌گیرند. الماس حلقه ازدواج همیشه منحصربفرد است. الماس، سنگی هست که روی آن کار می‌شه به همین دلیل نظیر نخواهد داشت. به همین علت در سراسر کره زمین همه با یک حلقه الماس پیشنهاد ازدواج می‌کنند.

حلقه نامزدی
جداکننده

برش‌ها و ویژگی‌های حلقه نامزدی

انتخاب یک الماس فوق‌العاده قوانینی به اسم قانون 4C دارد که از برش(Cut) ، درخشندگی (Clarity) ، رنگ (Color) و قیراط (Carat) تشکیل می‌شود. قیمت الماس بر اساس این ویژگی‌ها تغییر می‌کنه. اگر یک الماس بزرگ و نمایشی می‌خواهید الماسی با درخشندگی کمتر انتخاب کنید. به خاطر اینکه درخشندگی الماس با چشم غیر مسلح قابل تشخیص نیست. در مورد رنگ هم از بی‌رنگ تا رنگ زرد داریم. این تفاوت هم برای خیلی‌ها قابل تشخیص نیست. این‌ها جزئیاتی هستند که می‌تونن قیمت الماس رو کاهش بدن. اما برش و قیراط الماس ویژگی‌های بارز و واضحی هستند که دقت در انتخاب درست این دو ویژگی روی ظاهر الماس تاثیر زیادی خواهند داشت.
به طور مثال به اندازه‌ای که فکرش هم نمی‌کندی برش الماس هست. با وجود اینکه از همه بیشتر برش گرد و برش پرنسس ترجیح داده می‌شه اما برش بیضی، زمرد، قطره، قلب، بالشت و همچنین برش مارکیز برای عروس‌های قدیمی‌پسند از معروف‌ترین برش‌های الماس حلقه نامزدی و ازدواج هستند.
چون انتخاب الماس حلقه نامزدی یک انتخاب خاص هست، برای اینکه با اطلاع از همه جزئیات الماس حلقه نامزدی رو انتخاب کنید یک مقاله با عنوان “هر آنچه قبل از پیشنهاد ازدواج باید بدانید” آماده کردم. این صفحه مخصوص شماست. در اینجا از معروف‌ترین برش‌های الماس حلقه نامزدی تا نکات انتخاب انگشتر همه چیز رو آماده کردم. پیشنهاد می‌کنم قبل از بررسی این مقاله حلقه نامزدی نخرید.

جداکننده

انتخاب انگشتر مناسب

انتخاب حلقه نامزدی بسته به کاندیدای عروس متفاوته. پیشنهاد می‌کنم قبل از انتخاب حلقه نامزدی معشوقه خود رو خوب بشناسید. قبل از همه چیز باید بفهمید که چه رنگ انگشتری دوست داره. با اینکه امروزه طلای سفید برای حلقه نامزدی استفاده می‌شه ولی ممکنه همسر آینده‌ی شما طلای زرد رو ترجیح بده. اگه نمی‌خواهید بعدا رنگ طلا رو عوض کنید باید این اطلاعات رو بدست بیارید. بعد از این مرحله آماده انتخاب الماس حلقه نامزدی هستید، سریع‌تر تصمیم بگیرید و برای انتخاب الماس حلقه نامزدی و گرفتن پیشنهاد‌های قیمت شروع کنید!

نکته: اگر تنهایی نمی‌تونی انگشتر رو انتخاب کنید، حتما از نزدیک‌ترین دوست همسر آینده مشورت بگیرید. در غیر این صورت ممکنه یک پیشنهاد ازدواج بد بدید.

جواهری و طلا فروشی های اطراف خودنون و شهرتون رو اینجا ببینید

مشاغل عروسی

منبع dugun

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد